Hegesztett kötések
A hegesztett kötéseket is szükséges azonosítani, oly módon, hogy hozzárendelhető legyen a készítőjének a neve, a felhasznált hegesztőanyagok típusa, az elvégzett vizsgálatok és azok jegyzőkönyvei.
A varratok mellé a hegesztő fel kel jelölje egyedi azonosító számát. Ez történhet a fémbélyegzőjének beütésével, vagy amennyiben ez nem megengedett, filccel való felírással is. A jelöléseket - még mielőtt azok eltűnnek, pl. lefestik - fel kell vezetni egy varrattérképre.
Szükséges lehet varratnapló vezetésre is. A varratnaplóban táblázatosan van rögzítve, hogy az egyes hegesztett kötéseket ki készítette, mikor, milyen hegesztőanyaggal, melyik WPS alapján, milyen vizsgálatok lettek elvégezve és annak mi az eredménye.
Ha már roncsolásmentes anyagvizsgálat. A vizsgált állapotot a gyártmányon jelölni szükséges. Pl. egy felírással: VT rendben, UT rendben, stb. Hiba esetén ki kell jelölni a hibát (filc), odaírva a hiba típusát, mélységét (ha ultrahangos vizsgálattal az megállapításra került).
A roncsolásmentes vizsgálati jegyzőkönyvek is legyenek egyértelműen hozzárendelhetőek a varratokhoz. Egyrészt ezt biztosítani tudjuk a varratnaplóval, másrészt a jegyzőkönyvben lévő termékmegnevezés, varrattípus megadás is legyen egyértelmű.